O konkursie


Uniwersytet Warszawski oraz Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich zapraszają do udziału w Konkursie nieograniczonym, dwuetapowym architektoniczno-urbanistycznym na opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu Kampusu Centralnego Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Krakowskie Przedmieście 26/28 w Warszawie.

Konkurs jest konkursem realizacyjnym tzn. takim, w którym Nagrodą jest nagroda pieniężna oraz zaproszenie autora (Uczestnika konkursu) wybranej Pracy konkursowej do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki, w celu wykonania usługi na podstawie Pracy konkursowej. Przedmiot usługi został opisany w Istotnych postanowieniach umowy stanowiących Załącznik nr 1 do Regulaminu.

Konkurs prowadzony jest w procedurze konkursu nieograniczonego i dwuetapowego.

Przedmiotem konkursu jest koncepcja zagospodarowania terenu Kampusu Centralnego Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Krakowskie Przedmieście 26/28 w Warszawie wraz niezbędną infrastrukturą techniczną i komunikacyjną umożliwiającą funkcjonowanie obiektów istniejących i zagospodarowania zgodnie z jego przeznaczeniem, w obszarze wskazanym w Załączniku nr 7a jako zakres opracowania konkursowego.

Celem Konkursu jest uzyskanie najlepszej pod względem urbanistyczno-architektonicznym, przestrzennym, funkcjonalno–użytkowym i ekonomiki użytkowania koncepcji zagospodarowania terenu Kampusu Centralnego Uniwersytetu Warszawskiego wraz z niezbędną infrastrukturą w obszarze wskazanym w Załączniku nr 7a jako zakres opracowania konkursowego i na podstawie wytycznych Zamawiającego stanowiących Załącznik nr 7b do Regulaminu.

Zamawiającemu zależy, aby koncepcja wyłoniona w konkursie charakteryzowała się wysoką jakością przestrzeni publicznej, stosowną do historii i tradycji miejsca.

Projekt zagospodarowania terenu Kampusu Centralnego Uniwersytetu Warszawskiego powinien obejmować koncepcję oraz zasady kształtowania i funkcjonowania:

A. Systemu identyfikacji wizualnej dla przestrzeni Kampusu Centralnego UW.

B. Układu komunikacyjnego.

C. Szaty roślinnej wraz z systemem automatycznego nawadniania.

D. Gospodarowania wodami opadowymi w tym błękitno-zielona infrastruktura.

E. Pawilonu parkowego.

F. Obiektów małej architektury.

G. Elementów wodnych.

H. Oświetlenia.

I. Obiektów zaplecza gospodarczego.

J. Miejsca gromadzenia odpadów (wiaty/altany/obiekty śmietnikowe).

K. Renowacja i modernizacja fragmentów ogrodzeń.